Sekrestyés a mennyben – néhai Karnok Ádámért mutatnak be hálaadó szentmisét az imperfectum zenei szolgálatával

„Ádit januárban kísértük utolsó útjára. Ő volt az Egerszalóki Ifjúsági Találkozó és Lelkigyakorlat egyik alappillére. Mivel a temetésre sokan nem tudtak eljönni, főleg a pesti barátok, megkerestük az első szabad vasárnap esti misét, amelyen az imperfectum együttes viszi a zenei szolgálatot, hogy érte ajánljuk fel” – olvasható az esemény közleményében. Karnok Ádámot sokan ismerték és szerették. Az Egerszalóki Ifjúsági Találkozók oszlopos tagja és hangja volt. Az ízig-vérig sekrestyés barátért 2026. május 31-én, 18:30 órakor mutatnak be hálaadó szentmisét a budapesti Avilai Nagy Szetnt Teréz-templomban. A szentmise zenei szolgálatát a Szalók Band törzsét is képező imperfectum csapata látja el.

Ádám tavaly év eleje környékén tudta meg, hogy betegsége milyen súlyos. A kezelések mellett folyamatosan dolgozott: civilként rádióban, mellette folyamatosan sekrestyés szolgálatot végzett. Karácsonykor, amikor már gyakorlatilag ágyba kényszerült, megkérte, hogy vigyék el a templomba, hogy karácsonyi díszítésének munkálataiban tudjon segíteni.

„Mert Jézus születésnapjára szépnek kell lennie” – hangoztatta a sekrestyések Jézushoz kapcsolódó lelkületével.

Egerszalókon, a találkozón is sekrestyésként (csodás virágcsokrokat alkotott, szívből szerette a Szűzanyát), illetve a találkozó műsorvezetőjeként ismerhettük meg, évközben pedig az online kommunikációt vitte.

A 2025-ös találkozón már annyira gyenge volt, hogy egy vízzel teli virágos vázát sem tudott odébb tenni. Ennek ellenére minden nap megmászta a magas, lépcsős dombot, hogy hangjával, jelenlétével támogassa a találkozót.

„Nagyon jó, mély hitű barátot ismertünk meg személyében. Hite töretlen volt az utolsó pillanatig” – vallják Ádám barátai.

A hálaadfó szentmiséhez készült plakát is ezt a gondolatot tükrözi. Talán nem véletlen, hogy éppen májusban, a „Szűzanya havában”, valamint Szentháromság vasárnapján imádkoznak a szentmisén Ádám lelki üdvéért.

„Szeretettel hívunk és várunk mindenkit, aki szeretne Ádámért hálát adni, és kérni a Teremtőt, hogy ölelje magához a „Sekrestyést”. 

(A szentmise előtt 18.00 órától Lorettói-litániát is imádkoznak.) 

Fotó: Balogh Ferenc/Egerszalóki Találkozó és Lelkigyakorlat;  a plakátmontázs Andrei Rubljov Szentháromság című ikonjának felhasználásával készült.